Marka Tescili

MARKANIZA DAİR HERŞEY

  • Marka Tescili
  • Patent Tescili
  • Faydalı Model Tescili
  • Tasarım Tescili
  • Uluslararası Tescil
  • Telif Hakkı Tescili

Marka Tescili

Bir firma için marka büyük önem taşımaktadır. Kurumun tüm kimliğini yansıtan markanın korunması, özgün olması için firma sahipleri büyük titizlik göstermektedir. Özellikle markanın korunması, yasal haklara sahip olabilmesi ve bunun belge ile kanıtlanması için markanın tescil edilmesi gerekmektedir.
Hem ürün hem de hizmet alanında marka kullanan firmalar marka koruması sistemine ihtiyaç duymaktadır. Hem taklit edilmemeleri hem de markanın güvence altına alınması için marka koruması bir zorunluluk haline gelmektedir. Marka tescili, yasal olarak firmalara tanınan bir haktır. Markanın adına verilmektedir.
Fikri, marka ismini ilk bulan, ürün veya hizmeti kullanmaya devam eden firmaya yasal haklar kazandıran marka tescili için her gün birçok firma başvurmaktadır.

Neden Marka Tescili?

Markalarını tescil ettirmek isteyenlerin öncelikle belgeleri ile birlikte Türkiye Patent Enstütisü’ne başvurması gerekmektedir. 1 yıla kadar süren çalışmalar sonucunda marka tescili eğer uygun görülürse firmaya verilmektedir.
Başvuru esnasında sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız ve tamamen doğru bilgiler ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz marka tescili almak için size avantaj ve zaman kazandıracak faktörlerdir.
Markanız üzerinden başkalarının haksız kazanç elde etmesini önlemek, markanıza gelecek zarar, saldırı vs. durumlarda yasal hak iddia edebilmek, marka kimliğinizi koruyabilmek adına marka tescili büyük önem taşır. Markanıza yaptığınız yatırım ve çalışmaların riske girmemesi için marka tescilini mutlaka yaptırmanız tavsiye edilmektedir.
Marka Tescili
Patent Tescili
Faydalı Model Tescili
Telif Hakkı Tescili