Web Hosting

İşletmenizin dijital çağrısı için güçlendirilmiş bir web hosting ile tanışın!

Ultra Hızlı Web Hosting
  • CloudFlare / Railgun
  • CloudLinux OS
  • cPanel / WHM
  • LiteSpeed

Web Hosting

Akıllı telefonların çoğalması ile birlikte internet sitelerinin sayısında da önemli bir artış meydana gelmektedir. Günümüzün çoğunun internette geçtiği düşünüldüğünde insanların hayatında online platformların önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Bu nedenle tüm kurumlar hatta kişiler bile kendilerine bir web sitesi açmak için gerekli destekleri almaktadır.
İnternette dünya çapındaki web sitelerine ev sahipliği yapan anlamına gelen web hosting kelimesi bir site kurulumu esnasında çok sık duyulmaktadır. Türkçede barındırma anlamına gelen web hosting, internet kullanıcılarının ulaşması istenilen dünya genelindeki web sitelerini aynı anda yüzlerce kullanıcıya 7 gün 24 saat 365 gün yayınlama hizmeti sağlayan sistem olarak tanımlanabilmektedir.

Web Hosting ve Site Kurulumu

Bir sitenin kurulumu için web hosting hizmetleri büyük önem taşımaktadır. Bu konuda eğitimi ve tecrübesi bulunmayan kişiler, web hostingin site kurulumuna yararlarını ve web hosting olmadan site kurmanın mümkün olup olmadığını merak etmektedir.
Bir web sitesinin kurulabilmesi için öncelikle domain gerekmektedir. Domainin oluşturulabilmesi için kurulması istenilen sitenin bir sunucu altyapısına sahip olması lazım… Bu noktada web hosting devreye girmektedir. Yani web hosting gerekli sunucu altyapısını sağladığı için o olmadan site kurulumu mümkün olmamaktadır.
Sitenin sorunsuz bir şekilde çalışması ve kurulması için web hostingin başarılı bir şekilde ayarlanması gerekir. Bundan dolayı da kişiler site kurulumunda domain & web hosting gibi konularda yeterli bilgiye sahip kişilere site kurulumu için başvurmaktadır.
CloudFlare / Railgun
CloudLinux OS
cPanel / WHM
LiteSpeed